Alabalık

0 0
Alabalık

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşın

Veya bu URL'yi kopyalayıp paylaşabilirsin

İçindekiler

Kişi Sayısı:
2 adet Alabalık
1 adet Kuru Soğan
1 adet Kuru Soğan
4 yemek kaşığı Ayçiçek Yağı
1/2 tatlı kaşığı Nane
1/2 tatlı kaşığı Kekik
1/2 tatlı kaşığı Pulbiber
1 çay kaşığı Tuz
1 çay kaşığı Karabiber

Defterinize Ekleyin

Tarifi defterinize yada favori tariflerinize eklemek için giriş yapın yada kayıt olun

Mutfak:

Alabalıkların alt kısımlarına ince ince kesilmiş patates dilimleri yerleştirebilir aynı anda pişirebilirsiniz.Kuru baharatlar yerine taze baharatlar kullanmayı tercih edebilirsiniz.

  • 70 Dakika
  • 2 Kişilik
  • Orta

İçindekiler

Nasıl Yapılır?

Paylaş
  1. İç kısımlarını temizlediğiniz alabalıkları bol suda yıkayıp fazla sularını süzdürün. Karın kısmını açtığınız balıkları tam olarak ortadan ikiye kesmeyin.
  2. Portakal ve kuru soğanı ince dilimler halinde kesin. Küçük bir kapta; ayçiçek yağı, nane, kekik, pul biber, tuz ve taze çekilmiş tane karabiber karıştırarak yağlı bir sos hazırlayın.
  3. Balıkların sayısıyla doğru orantılı olacak şekilde büyük boy yağlı kağıtlar kesin.
  4. Balıkların iç kısmını hazırladığınız sosla yağlayın. Kuru soğan ve portakal dilimlerini yerleştirip üst ve alt kısımlarına sos sürdüğünüz balıkları yağlı kağıtlar üzerine alın. Paket şeklinde sarın.
  5. Önceden ısıtılmış 200 derece fırında 30 dakika kadar pişirin. Sonrasında yağlı kağıtları açıp kızarması için 20 dakika daha pişirdiğiniz balıkları sıcak olarak servis edin.
(Toplam ziyaret eden: 81 , Bugünkü ziyaretçi sayısı: 1)

Aşamalar

1
Bitti

İç kısımlarını temizlediğiniz alabalıkları bol suda yıkayıp fazla sularını süzdürün. Karın kısmını açtığınız balıkları tam olarak ortadan ikiye kesmeyin.

2
Bitti

Portakal ve kuru soğanı ince dilimler halinde kesin. Küçük bir kapta; ayçiçek yağı, nane, kekik, pul biber, tuz ve taze çekilmiş tane karabiber karıştırarak yağlı bir sos hazırlayın.

3
Bitti

Balıkların sayısıyla doğru orantılı olacak şekilde büyük boy yağlı kağıtlar kesin.

4
Bitti

Balıkların iç kısmını hazırladığınız sosla yağlayın. Kuru soğan ve portakal dilimlerini yerleştirip üst ve alt kısımlarına sos sürdüğünüz balıkları yağlı kağıtlar üzerine alın. Paket şeklinde sarın.

5
Bitti

Önceden ısıtılmış 200 derece fırında 30 dakika kadar pişirin. Sonrasında yağlı kağıtları açıp kızarması için 20 dakika daha pişirdiğiniz balıkları sıcak olarak servis edin.

Oguzhan

Tarif İncelemeleri

Bu tarif ile alakalı henüz bir yorum eklenmemiş. Siz eklemek istermisiniz?
Önceki
Somon Şiş
Sonraki
Vişneli Yaprak Sarma
Önceki
Somon Şiş
Sonraki
Vişneli Yaprak Sarma

Yorumunu Ekle

Tüm Ürünler İçin

Tıklatın!