Meyveli Muhallebi Katları

0 0
Meyveli Muhallebi Katları

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşın

Veya bu URL'yi kopyalayıp paylaşabilirsin

İçindekiler

Kişi Sayısı:
Muhallebi için:
150 g Tereyağ
1.5 su bardağı Un
1 litre Süt
1.5 su bardağı Toz Şeker
1 paket Vanilya
Tabanı için
1 paket Pötibör Bisküvi
Arası için
10 adet Çilek
2 adet Muz
Üzeri için:
2-3 tutam File Fındık

Defterinize Ekleyin

Tarifi defterinize yada favori tariflerinize eklemek için giriş yapın yada kayıt olun

Mutfak:
  • 00:50
  • 4 Kişilik
  • Orta

İçindekiler

  • Muhallebi için:

  • Tabanı için

  • Arası için

  • Üzeri için:

Nasıl Yapılır?

Paylaş
  1. Muhallebi için; tereyağını bir sos tenceresinde eritelim. Unu ilave edip rengi dönmeye başlayıncaya kadar kavuralım. Sürekli karıştırarak sütü ilave edelim ve topaklanmaması için hızlıca karıştıralım. Süt ılınmaya başladığında toz şeker ve vanilyayı ilave edelim. Muhallebi kıvam alıncaya kadar karıştırarak pişirip ocaktan alalım.
  2. Tabanı için; bisküvileri kum gibi oluncaya kadar rondodan geçirelim ve bir fırın kabının tabanına yayalım. Muhallebiyi bisküvilerin üzerine dökelim ve tüm kaba yayalım. Üzerini streç filme saralım. Tamamen soğuyuncaya kadar buzdolabında bekletelim.
  3. Soğuyan muhallebiyi  eşit büyüklükte kare parçalarla bölelim. Birinci dilimin üzerine çilek dilimleri yerleştirelim. İkinci dilim muhallebiyi üzerine kapatın ve muz dilimleri yerleştirelim. Aralara da bisküvi parçaları serperek üçüncü dilim muhallebiyi üzerine kapatalım. Üzerine bisküvi parçaları serpip, çilek dilimleri ve file fındık serip soğuk olarak servis edelim.
(Toplam ziyaret eden: 238 , Bugünkü ziyaretçi sayısı: 1)

Aşamalar

1
Bitti

Muhallebi için; tereyağını bir sos tenceresinde eritelim. Unu ilave edip rengi dönmeye başlayıncaya kadar kavuralım. Sürekli karıştırarak sütü ilave edelim ve topaklanmaması için hızlıca karıştıralım. Süt ılınmaya başladığında toz şeker ve vanilyayı ilave edelim. Muhallebi kıvam alıncaya kadar karıştırarak pişirip ocaktan alalım.

2
Bitti

Tabanı için; bisküvileri kum gibi oluncaya kadar rondodan geçirelim ve bir fırın kabının tabanına yayalım. Muhallebiyi bisküvilerin üzerine dökelim ve tüm kaba yayalım. Üzerini streç filme saralım. Tamamen soğuyuncaya kadar buzdolabında bekletelim.

3
Bitti

Soğuyan muhallebiyi eşit büyüklükte kare parçalarla bölelim. Birinci dilimin üzerine çilek dilimleri yerleştirelim. İkinci dilim muhallebiyi üzerine kapatın ve muz dilimleri yerleştirelim. Aralara da bisküvi parçaları serperek üçüncü dilim muhallebiyi üzerine kapatalım. Üzerine bisküvi parçaları serpip, çilek dilimleri ve file fındık serip soğuk olarak servis edelim.

Mutfak Kuşu

Tarif İncelemeleri

Bu tarif ile alakalı henüz bir yorum eklenmemiş. Siz eklemek istermisiniz?
Önceki
Yumurtalı Quesadilla
Sonraki
Lemiz
Önceki
Yumurtalı Quesadilla
Sonraki
Lemiz

Yorumunu Ekle

Tüm Ürünler İçin

Tıklatın!