Kasap Köfte Tarifi

0 0
Kasap Köfte Tarifi

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşın

Veya bu URL'yi kopyalayıp paylaşabilirsin

İçindekiler

Kişi Sayısı:
750 Gram Dana Döş Eti
75 Gram Et Suyu
1 Adet Orta Boy Kuru Soğan
2 Diş Sarımsak
1 Çay Kaşığı Toz Defne Yaprağı
10 Gram karabiber-tuz Karışımı

Defterinize Ekleyin

Tarifi defterinize yada favori tariflerinize eklemek için giriş yapın yada kayıt olun

Mutfak:

Tarifi yöreden yöreye, ustadan ustaya değişen kasap köftesini 0-4 derece arasında buzdolabında dinlendirin. Etin protein yapısını bozmamak için bu ısı aralığının oldukça önemli olduğunu unutmayın.Dana döş etini koyun etiyle birlikte kullanarak da kasap köftelik kıyma hazırlayabilirsiniz.Hazırladığınız kasap köfteleri buzdolabında yaklaşık bir gün süreyle dinlendirebilir sonrasında kızartabilirsiniz.

  • 50 Dakika
  • 5 Kişilik
  • Orta

İçindekiler

Nasıl Yapılır?

Paylaş

Dört tarafı köftelerle çevrili ülkemizin en sevilen köftelerinden bir tanesidir kasap köfte tarifi. Yöreden yöreye, ustadan ustaya tarifi değişse de önemli olan köfte harcında kullanılan kıymanın kalitesi, yağ oranı ve kaç tur çekildiğidir. Yağ miktarı yüzde %20 olan dana-koyun eti karışık olarak kullanılabileceği gibi yağ oranı sabit kalan dana döş eti de başlı başına kullanılabilir.Kıyma harcına katılan önceden hazırlanmış ev yapımı et suyu, köftenin lezzetini arttırdığı gibi yumuşaklık da sağlar, kıyma harcına katılan yağ oranını damakta hissettirmez. Rende yerine oldukça küçük parçalar halinde doğranmış kuru soğan ve sarımsak lezzet verir. Karabiber-tuz karışımı belirli ölçüde olmak kaydıyla olmazsa olmazdır. Az bilinen bir lezzet sırrı da kurutulduktan sonra öğütülmüş defne yaprağıdır.

(Toplam ziyaret eden: 172 , Bugünkü ziyaretçi sayısı: 1)

Aşamalar

1
Bitti

Belirli bir ısı aralığında (0-4 derece) dinlenen döş etine ağırlığının yüzde yirmisi oranında yağ ekledikten sonra bir kez çekerek kıyma haline getirin.

2
Bitti

Kabuğunu soyduğunuz sarımsakları bıçağın tersiyle ezip ince ince kıyın. Kuru soğanı rendelemek yerine oldukça küçük parçalar halinde doğrayın.

3
Bitti

Et suyu, tuz/karabiber karışımı, doğranmış sarımsak, kuru soğan ve toz defne yaprağı eklediğiniz kıymayı, özleşene kadar yoğurun. Dinlenmesi için buzdolabına kaldırın.

4
Bitti

Önceden kızdırılmış ızgara izli döküm tavada, kısık ateşte ters yüz ederek pişirdikten sonra arzu ettiğiniz sos ve garnitürler eşliğinde sevdiklerinizle paylaşın.

Mutfak Kuşu

Tarif İncelemeleri

Bu tarif ile alakalı henüz bir yorum eklenmemiş. Siz eklemek istermisiniz?
Önceki
Kuru İncirli Enerji Topları Tarifi
Sonraki
Labada Salatası Tarifi
Önceki
Kuru İncirli Enerji Topları Tarifi
Sonraki
Labada Salatası Tarifi

Yorumunu Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tüm Ürünler İçin

Tıklatın!